Grad Opatija
Službene stranice

Hrvatice prvi puta odnijele zlato u Ičićima

Datum: 13.8.2018.

Ovogodišnje izdanje Ičići MASTERS turnira u odbojci na pijesku privuklo je rekordni broj igračica i igrača iz Hrvatske, Slovenije i Srbije. Od prijavljenih 40 ekipa, 16 ženskih i 16 muških natjecalo se u glavnom dijelu turnira.

U ženskoj konkurenciji nepobijedive su bile naše djevojke Sara Radanović i Valentina Vrbanc te su u borbi protiv prvakinja Srbije, Nataše Savović i Katerine Raičević, osvojile turnir rezultatom 2:1. Ovo je prvi puta u pet godina održavanja turnira da su hrvatske igračice odnijele pobjedu.

Broncu su izborile Slovenke Kaja Kersnik i Tjaša Jančar.

Za fantastično finale u muškoj konkurenciji zaslužni su Jan Pokeršnik i Nejc Zemljak, koji su s 2:0 pobijedili domaću ekipu, Filipa Silića i Josipa Pribanića. Treće su mjesto osvojili mladi Slovenci Žiga Kumer i Rok Možič.

Za sjajnu atmosferu zaslužni su i gledatelji koji su ispunili tribine i vatreno navijali. Snimke finala i utakmica za treće mjesto možete danas i sutra pogledati na Areni sport i Sportskoj televiziji.